DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 23°C
Gök Gürültülü

Basketbol U16 Erkekler Bölge Şampiyonası Kuraları Belli Oldu

Basketbol U16 Erkekler Bölge Şampiyonası Kuraları Belli Oldu
25.02.2020
86
A+
A-

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından altyapı faaliyetleri kapsamında organize edilen 2019-2020 sezonu Basketbol U-16 Erkekler 1. Bölge Şampiyonası kura çekiminin ardından Bilecik’te başladı.

 

1881 Düzce Belediye, Anadolu Efes, Ant Spor Organizasyon, Balıkesir BŞB, Bilecik Tenis Dağcılık, Çanakkale Basketbol Atölyesi, Çanakkale Türk Telekom, Çorlu Belediyesi, Derince Yenikent, Edirne FSM Ortaokulu, İzmit Basketbol İhtisas, Lüleburgaz Trend Gençlik, Sakarya Gelişim Basketbol, Tredaş Spor Kulübü ve Yalova Belediye takımlarının mücadele edeceği şampiyona öncesinde Bilecik’te düzenlenen teknik toplantı sonunda yapılan kura çekimi gerçekleştirildi.

Kuralar Çekildi

Kura sonucunda takımlar A, B, C ve D gruplarına ayrılırken ilk gün İzmit Basketbol İhtisas-Çorlu Belediyesi, Çanakkale Türk Telekom-Sakarya Gelişim Basketbol, Edirne FSM Ortaokulu-Yalova Belediye, Ant Spor-Derince Yenikent, Bilecik Tenis Dağcılık-Balıkesir BŞB, Anadolu Efes-1881 Düzce Belediye ve Tredaş Spor Kulübü-Çanakkale Basketbol Atölyesi takımları eşleşirken, Lüleburgaz Trend Gençlik ilk gün müsabakalarını bay geçecek.

İkinci gün karşılaşmalarında Çorlu Belediyesi-Lüleburgaz Trend Gençlik, Balıkesir BŞB-Ant Spor, Derince Yenikent-Bilecik Tenis Dağcılık, Çanakkale Basketbol Atölyesi-Anadolu Efes, 1881 Düzce Belediye-Tredaş Spor Kulübü, Yalova Belediye-Çanakkale Türk Telekom ve Sakarya Gelişim Basketbol-Edirne FSM Ortaokulu karşı karşıya gelirken, İzmit Basketbol İhtisas ikinci günün bay takımı olacak.

Çorlu Belediyesi’nin bay geçeceği üçüncü günde ise Anadolu Efes-Tredaş Spor Kulübü, Çanakkale Basketbol Atölyesi-1881 Düzce Belediye, Lüleburgaz Trend Gençlik-İzmit Basketbol İhtisas, Çanakkale Türk Telekom-Edirne FSM Ortaokulu, Yalova Belediye-Sakarya Gelişim Basketbol, Ant Spor-Bilecik Tenis Dağcılık ve Balıkesir BŞB-Derince Yenikent takımları karşılaşacak.

Müsabakalar Başladı

25 Şubat 2020 Salı günü (bugün) sabah 09.00’da başlayan ilk gün müsabakaları gece 21.00’de oynanacak olan İzmit Basketbol İhtisas-Çorlu Belediyesi müsabakası ile sona erecek.

Tek devreli lig usulüne göre dört grupta oynanacak müsabakalarda, ilk iki sırayı elde edecek olan takımlar gruplarından çıkma şansı elde edecek. Çapraz eşleşme sonucu birbiriyle eşleşecek 8 takım bir üst tura terfi etmek için mücadele edecek ve kazanan takımlar Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.