DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C

ALBAYRAK ”ÖZCAN’DAN, BİR TÜRLÜ TUTTURULAMAYAN HEDEFLER HAKKINDA DA AÇIKLAMA BEKLERİZ”

ALBAYRAK ”ÖZCAN’DAN, BİR TÜRLÜ TUTTURULAMAYAN HEDEFLER HAKKINDA DA AÇIKLAMA BEKLERİZ”
25.05.2021
A+
A-

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin yeni hizmet binasının açılması beklenen 19 Mayııs 2021 tarihinde açılmamasını eleştirmişti. Özcan’ın eleştirilerine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan cevap gecikmedi ” Eleştirmeyi ve mesnetsiz ithamlarda bulunmayı alışkanlık haline getirdi.” dedi.

Albayrak ”Siyasi ikbal hesaplarıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin icraatlarını eleştirmeyi ve mesnetsiz ithamlarda bulunmayı alışkanlık haline getiren AKP Tekirdağ İl Başkanı Sayın Mestan Özcan kendisinden beklenileni yapmaya devam etmektedir.” diyerek sözlerine şöyle devam etti;

”Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz ortamını görmezden gelen Sayın Mestan Özcan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binamızın yapımının daha önce ilan edilmiş olan 19 Mayıs 2021 tarihine kadar tamamlanamamış olmasına atıfta bulunarak eleştirilerde bulunmuş ve bu şekilde siyasi anlamda fırsatçılık yapmıştır.

İktidar partisinin İl Başkanı olarak Tekirdağ halkının gerçek sorunlarının çözümü için mücadele etmesi gereken Sayın Mestan Özcan’ın, asli görevini yapmayıp yerel gündemi değiştirmeye yönelik bir tavır izlemesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin icraatlarını hedef göstermesi siyaset etiği ile bağdaşmamaktadır.

Kamuoyunu etkileyebilmek adına sözde politik doğruculuk tavrı takınan Sayın Mestan Özcan’dan, ülke olarak yaşamakta olduğumuz ekonomik kriz, artan işsizlik, yüksek enflasyon, hayat pahalılığı, eğitim-sağlık alanında yaşanan aksaklıklar, Kovid-19 salgınıyla mücadeledeki yetersizlikler ve aşılama takviminde bir türlü tutturulamayan hedefler hakkında da eleştirel açıklamalar bekleriz. Bunları yapmadığı takdirde Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin icraatlarıyla ilgili açıklamaları bir karalama kampanyası olmaktan öteye gitmeyecektir.

 

 ”Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binamızın Yapımı Salgın Koşullarında Devam Ediyor”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin inşaat çalışmaları Kovid-19 salgınına karşı milletçe mücadele verdiğimiz böylesine zor bir dönemde devam etmektedir.

Cumhuriyet Bayramımızı kutladığımız 29 Ekim 2016 tarihinde temel atma törenini gerçekleştirdiğimiz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binamızın inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde ilerlerken İller Bankası tarafından söz konusu proje için tahsis edilen kredinin 1 Ağustos 2017 tarihinde tek taraflı olarak durdurulması nedeniyle çalışmalar kesintiye uğramıştır. Projenin devam ettirilmesi amacıyla 28 Mayıs 2019 tarihinde yeniden ihaleye çıkılmış ve yüklenici firmaya 16 Temmuz 2019 tarihinde yer teslimi yapılmıştır. İhale şartnamesine göre işin bitim tarihi 2 Kasım 2021’dir. Salgın öncesindeki süreçte inşaat çalışmalarının hızlı ve kesintisiz bir şekilde sürdürüldüğü hususu göz önünde bulundurularak projenin 19 Mayıs 2021 tarihinde tamamlanması öngörülmüş ve kamuoyu ile paylaşılmış ise de salgının neden olduğu mücbir sebepler yapım çalışmalarını aksaklığa uğratmıştır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binamızın yapım çalışmaları salgının sebep olduğu zorluklara rağmen kesintisiz bir şekilde devam etmekte olup, günümüz itibariyle projenin gerçekleşme oranı %85 gibi yüksek bir orana ulaşmıştır. Yapım çalışmaları iş programına uygun bir şekilde devam etmektedir.

Tekirdağ halkına on yıllar boyunca hizmet vermek üzere modern şehircilik anlayışıyla inşa etmekte olduğumuz Yeni Hizmet Binamızı en kısa zamanda tamamlayarak değerli halkımızın hizmetine sunacağız.

Siyasi rant hesaplarıyla yapılan bu tür mesnetsiz ithamlara itibar edilmemesi gerektiği hususu kamuoyuna saygıyla arz olunur.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.