DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C

ÇERKEZKÖY ÇEVRE EN’LERİNİ SEÇİYOR

31.05.2019
A+
A-

Dünya Çevre Günü dolayısıyla 11 Haziran Salı günü saat 14.00’da Çerkezköy Kapalı Pazar yerinde 9 farklı kategoride yapılacak etkinliklerde “Çevre ‘En’leri” seçilecek.

Çerkezköy’ün “Çevre En’leri”nin seçileceği yarışmalar sonucunda dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.

Düzenlenecek olan yarışmalarda Çerkezköy’ün en çevreci binası, en çevreci okulu, en çevreci gazetesi, en çevreci işletmesi, en çevreci şiiri, en çevreci fotoğrafı, en çevreci resmi, en çevreci afişi ve en çevreci projesi belirlenecek. 11 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla gerçekleştirilecek olan etkinlikler kapsamında çevre sektöründe faaliyet gösteren firmalar stant açıp tanıtım yapacaklar. Etkinlik süresince katılımcılara çevre konulu çeşitli sunumlar yapılacak.

Dünya Çevre Günü dolayısıyla 11 Haziran Salı günü saat 14.00’da Kapalı Pazar Yeri’nde yapılacak etkinliğe katılacakların evlerindeki ve iş yerlerindeki geri dönüştürülebilecek atıkları da yanlarında getirebilecekleri kaydedildi.

YARIŞMA KATEGORİLERİ:

En Çevreci Bina: 2018 yılı içerisinde belediyemizi arayarak atıklarını teslim eden bina sakinleri arasında en çok atık teslim etmiş olan bina seçilecektir.

En Çevreci Okul: 2018 yılı içerisinde ambalaj atıkları ve atık pil teslim eden okullarımız arasından en yüksek miktarda atık teslim eden okul seçilecektir.

En Çevreci Gazete: 2018 yılı içerisinde yaptığı haber ve yayımlarla çevre konusunda en hassas olan gazete seçilecektir.

En Çevreci İşletme: 2018 yılı içerisinde belediyemiz atık sistemine atıklarını teslim eden işletmeler arasında en yüksek miktarda atık teslim eden işletme seçilecektir.

En Çevreci Şiir: Doğa, Çevre, Sürdürülebilir Gelecek ve Geri Dönüşüm konularında çevre hassasiyetini betimleyen mısra ve kıta sınırı bulunmayan her şiir bu kategoride yarışabilmektedir. Yazılan şiirler kapalı zarfa konulduktan sonra, zarfın üzerine isim-soy isim, adres ve telefon yazılarak 31 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar belediyemiz halk masalarına teslim edilmesi gerekmektedir.

En Çevreci Resim: Doğa, Çevre, Sürdürülebilir Gelecek ve Geri Dönüşüm konularında çevre hassasiyetini betimleyen boya ve tarz bulunmayan her resim bu kategoride yarışabilmektedir. Yapılan resimler 35cm*50cm ebadında olup, kapalı zarfa konulduktan sonra, zarfın üzerine isim-soy isim, adres ve telefon yazılarak 31 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar belediyemiz halk masalarına teslim edilmesi gerekmektedir.

En Çevreci Fotoğraf: Doğa, Çevre, Sürdürülebilir Gelecek ve Geri Dönüşüm konularında ilçemiz sınırlarında çekilmiş olmak kaydı ile durumu negatif ya da pozitif açıdan gösteren her türlü fotoğraf bu kategoride yarışabilmektedir. Çekilen fotoğraflar 35cm*50cm ebadında basılarak, kapalı zarfa konulduktan sonra, zarfın üzerine isim-soy isim, adres ve telefon yazılarak 31 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar belediyemiz halk masalarına teslim edilmesi gerekmektedir.

En Çevreci Afiş: Doğa, Çevre, Sürdürülebilir Gelecek ve Geri Dönüşüm konularında, belediyemizin daha sonra yapacağı projelerde de kullanılmak üzere tasarlanmış her türlü afiş bu kategoride yarışabilmektedir. Hazırlanan afişler 35cm*50cm ebadında basılarak, kapalı zarfa konulduktan sonra, zarfın üzerine isim-soy isim, adres ve telefon yazılarak 31 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar belediyemiz halk masalarına teslim edilmesi gerekmektedir.

En Çevreci Proje:  Çevre ve Geri Dönüşüm konusunda ilçemizde genelinde hayata geçirilebilecek 2 adet A4 boyunu aşmayacak şekilde detaylandırılmış her türlü proje bu kategoride yarışabilmektedir. Hazırlanan projeler kapalı zarfa konulduktan sonra, zarfın üzerine isim-soy isim, adres ve telefon yazılarak 31 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar belediyemiz halk masalarına teslim edilmesi gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.