Dolar 32,3565
Euro 34,4292
Altın 2.435,74
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 24°C
Açık
Tekirdağ
24°C
Açık
Pts 27°C
Sal 24°C
Çar 22°C
Per 17°C

Dr. MUZAFFER BİRDAL CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Dr. MUZAFFER BİRDAL CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
24 Mart 2023 16:43
A+
A-

“BAŞARACAĞIZ, BERABER BAŞARACAĞIZ”

Dr. Muzaffer Birdal CHP Tekirdağ Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

CHP Çorlu İlçe binası önünde kalabalık bir toplum huzurunda adaylığını açıklayan Birdal konuşmasında şu sözlere yer verdi;

 

“Bir asır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşlarıyla kurduğu Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılına girmiş bulunmaktayız.Son 20 yılı daha belirgin olmak üzere kurulduğu günden bugüne değin Aydınlanmayı, Cumhuriyet Devrimini benimsemeyen siyasi güçler Devlet yönetimindedir.  Karşı Devrim anlayışının Devletimizi, Cumhuriyetimizi, Demokrasimizi, Kurumlarımızı, Halkımızın Yaşam Şartlarını, Ekonomiyi, Adalet, Eğitim ve Sağlık Hizmetlerini getirdiği nokta ortadadır.  “Yurtta Barış, Dünyada Barış” anlayışını yok sayarak komşularımızın rejimlerini değiştirmeye, içişlerini yönlendirmeye çalışan bir dış politika yürütülmüştür. Tamamen yanlış olan bu dış politikadan vazgeçmek ancak yapılacak olan önümüzdeki seçimi kaybetme korkusuyla mümkün olmuştur. Bu zikzakların bedeli sayısını bilmediğimiz mülteciler, sosyal yapımızı altüst edecek bir kültür karmaşası ve milyarlarca dolar kaynak harcaması olmuştur.”

Birdal, “Adalet Sistemi, yönetimin elinde siyaseti dilediği çizgiye taşımak için bir araca dönüşmüştür” ifadelerini kaydederek konuşmasını şöyle sürdürdü, “Adalet duygusunun yok olduğu şartlarda yurttaşımızın devletle olan güven bağı kopma noktasına gelmiştir. Eğitim yapboz tahtasına dönmüş; eğitimin planlaması, içeriği, kalitesindeki olumsuzluklar eğitimli işsizlerin biriktiği bir sonuç doğurmuştur. Umutsuz gençlerimiz geleceğini yurtdışında aramak zorunda kalmışlardır.

Sağlık sistemi, Kamu Özel İşbirliği anlayışı ile şirketlere ihale edilen Şehir Hastaneleri’ne bırakılmış, onlarca yıllık kamu hastaneleri kapatılmış, üniversite hastaneleri borç sarmalında kaderine terkedilmiştir. Sağlık hizmeti sunan hekimler, hemşireler, sağlık çalışanları sağlıkta şiddetin hedefi haline gelmiş, mutsuz ve umutsuz bir şekilde çalışmaktalar. Özellikle yetişmiş doktorlarımız mesleklerini güven içinde yapmak düşüncesiyle,  çocuklarının ve ailelerinin geleceklerini yurtdışında aramak zorunda kalmışlardır.

Ekonomik şartlar, Devletin mali yapısı, Merkez Bankasının durumu, enflasyon, vatandaşın alım gücündeki düşüş ortadadır.  Sürekli güncellenmek zorunda kalan çalışan maaşları, var olan büyük sıkıntıyı sadece ötelemeye ve perdelemeye yaramaktadır. Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği dış borçlar ile ipotek altına alınmıştır. Yıllardır süren bu olumsuzluklar yurttaşlarımızı yorgun düşürmüş, mutsuz ve umutsuz kılmış, gözlerindeki yaşam ışığını söndürmüştür.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Devletimizi ve Yurttaşlarımızı bu sıkıntılardan, umutsuzluktan kurtarmak için başlattığı mücadeleye destek olmak, katkı sunmak hepimizin görevi ve sorumluluğudur.

Partimiz CHP’nin ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyetimizin 2.Yüzyılında Devletimizin yeniden yapılanması, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemin kurulması mücadelesine katkı sunmak, destek olmak için Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı olarak görev talep etmeye karar verdim.

Partimiz kamuoyuna ve Tekirdağ’lı hemşehrilerime sevgilerimle, saygılarımla duyururum.”