DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C

MALİYETİ 17 MİLTON TL

MALİYETİ 17 MİLTON TL
18.06.2021
A+
A-

Çerkezköy de  görev yapan mahalle muhtarları ile bir araya gelen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 2021 yılında kentin genelinde yaklaşık 204 bin 691 metrekarelik bir yol ağının sıcak asfalt ile kaplanacağını ve bunun yaklaşık maliyetinin 17 milyon TL civarında olduğunu açıkladı.

Çerkezköy’de görev yapan 12 mahalle muhtarı ile öğle yemeğinde bir araya gelen Belediye Başkanı Vahap Akay, muhtarların istek ve taleplerini dinleyerek, Çerkezköy Belediyesi’nin yaptığı ve yapacağı çalışmalar hakkında mahalle muhtarları bilgilendirdi.

”ZOR BİR 1.5 YIL GEÇİRDİK”

Pandeminin 2020 yılının ikinci yarısı ve 2021 yılının ilk yarısının herkesi çok zorladığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, artık pandemiden biraz uzaklaşılan süreçlerin yaşanmaya başladığını ifade ederek, “Fevzipaşa Mahallemizde TESKİ büyük bir altyapı işine başladı. BSH Kavşağı, Halide Edip Adıvar Sokak civarları hatta Bahçeli Camii civarını ve bütün havzayı toplayan 7-8 milyon TL’lik büyük bir yatırıma başlandı. Hatırlanacağı gibi BSH Kavşağı’nda her şiddetli yağışta istenmeyen manzaralar oluşurdu. Hayri Batur Caddesi’nde, Hükümet Caddesi’nde, Güveniş Caddesi ve ara sokaklarında yağmur suyu baskınları yaşanıyordu. Zorlu bir altyapı dönemi geçti Fevzipaşa Caddesi için. Özellikle Güveniş Caddesi’nde derin kazılar oldu. Hali Edip Adıvar Sokak’ta, Naim Süleymanoğlu Sokak’ta, Bahar Sokak’ta, Memur Sokak’ta ciddi ve büyük yağmur suyu inşaatları yapıldı. Tabi ki bunlar yapılırken sıkıntılı oluyor. Yağmur suyu hattı, altyapı yapmak kolay değil. Ama artık günün sonunda Fevzipaşa Mahallesi’nden TESKİ’nin çıktığı, üstyapı yatırımlarının yapıldığı süreçleri yaşıyoruz” dedi.

ALTYAPIDAN SONRA ÜSTYAPI

Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde bulunan Polisevi arkası ve civarında da yine büyük bir altyapı yatırımının devam ettiğini ve bu noktadaki sıkıntıların Temmuz ayı sonuna doğru giderileceğini kaydeden Başkan  Akay, ardından bu bölgede de üstyapı çalışmalarının başlayacağını ifade etti.

UTKU VE GÜLER SOKAK YAPILACAK

Cengiz Topel Caddesi’ni Hikmet Uğraş Caddesi ile birbirine bağlayan İstasyon Mahallesi Utku ve Güler Sokak’ta yol genişletme, kaldırım düzenleme ve sıcak asfalt çalışması yapılacağını, ihalesinin yapılarak yer tesliminin yapıldığını kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, yapılacak yeni yolun 15 metre genişliğinde olacağını söyledi.

SICAK ASFALT SEFERBERLİĞİ BAŞLIYOR

Sıcak asfalt çalışmalarının önümüzdeki hafta başlayacağını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, Bağlık Mahallesi’nde Lale, Huzur, Hanımeli, Safran, Yaldız, Zambak, Cevizli, Güneşli ve Aksu Sokak olmak üzere 9 sokakta, Cumhuriyet Mahallesi’nde Emir, Subaşı, Çaltı, Moral, Şule, Beyazgül, Betül ve Sarı Sokak olmak üzere 8 sokakta, Fatih Mahallesi’nde Enes, Aslı, Şeyma, Kerem, Ayfer, Demirhan, Torun, Erkan, Lanacı, Furkan Sokaklar ile Ambardere Necmettin Erbakan Caddesi olmak üzere 12 ayrı sokak ve caddede, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde Şehit Erdinç Turan, Şehit Doğan Çabuk, Metin, Yılmazkaya, Bakanoğlu, Özgüler, Ahmet Ağlar, Mustafa Baykuş, Fırın, Doğramacı, İzbul, Metin 2, Tokuçlar, Mescit, Bayraktar, Haskolar, Ulus ve Karan Sokak olmak üzere 18 sokakta, Fevzipaşa Mahallesi’nde Halide Edip Adıvar Caddesi, Binkılıç, Karakılıç, Şükrüağa, Günaylar Sokaklar olmak üzere 5 ayrı noktada, İstasyon Mahallesi’nde Hakim Sami, Mehmetçik, Görkem, Alper, Kaynak, Fidan, Köknar, Tomurcuk, Yaprak, Gurbet, Hasret, Şentürk, Gürgen, Korkmaz, Bayındır, Saray, Cesur, Şehzade, Hilal, Kocaçeşme, Doğan, Yeşim, Alsancak, Ergin, Gülçin Sokak olmak üzere 25 noktada, Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde Demircan, Ceylan ve Yusuf Sokaklarda, Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde Pehlivan ve Olca Sokaklarda, Kızılpınar Atatürk Mahallesi’nde Arda ve Erşan Sokaklarda, Veliköy Mahallesi’nde Kurtuluş Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Sağlık Caddesi, Hastane Caddesi ve Hürriyet Meydanı olmak üzere 5 ayrı noktada sıcak asfalt serileceğini ifade etti.

SOĞUK ASFALT DA YAPILACAK

Bu yıl yapılacak sıcak asfalt çalışmaları kapsamında yaklaşık 204 bin 691 metrekarelik bir yol ağının sıcak asfalt ile kaplanacağını ve bunun yaklaşık maliyetinin 17 milyon TL civarında olduğunu kaydeden Belediye Başkanı  Akay, çalışmalar kapsamında 90 cadde ve sokakta sıcak asfalt seriminin gerçekleştirileceğini ifade etti. Sıcak asfalt dışında beton yol ve kaldırım yapımlarının devam edeceğini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, bunun dışında soğuk asfalt ihalesine çıktıklarını da kaydederek, “Altyapı çalışmaları geçen Ambar Dere’de yaklaşık 39 sokak soğuk asfalt ile kaplanacak, Cumhuriyet Mahallemizde de 10 cadde ve sokağımız soğuk asfalt ile kaplanacak. Önümüzdeki günlerde başlayacak soğuk asfalt çalışmalarında toplam 75 bin 999 metrekare soğuk asfalt çalışması gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

PARK VE YEŞİL ALAN ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

2021 yılında gerçekleştirilen park ve yeşil alan çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Vahap Akay, “Namık Kemal Mahallesi 48. Sokak’ta 1575 metrekare revize park çalışması gerçekleştirdik. Gültepe Mahallesi Aydın Sokak’ta 1034 metrekare yeşil alan çalışması gerçekleştirdik.  Fevzipaşa Mahallesi Erdem Sokak’ta 1248 metrekare revize park çalışması gerçekleştirdik. İstasyon Mahallesi Yonca Sokak’ta 298 metrekare revize park çalışması gerçekleştirdik. İstasyon Mahallemizde bulunan Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezimizde 1978 metrekare yeşil alan çalışmasını tamamladık. Fatih Mahallemizde bulunan Alparslan Türkeş Parkı’nda fitness alanı yaptık. Yıldırım Beyazıt Mahallesi Turna Sokak’ta 600 metre orta refüj ve yeşil alan çalışması yaptık. Gazi Osman Paşa Mahallesi Fatih Caddesi’nde 200 metre kaldırım ve yeşil alan çalışması yaptık. Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda bulunan spor sahalarının tadilat ve bakımını gerçekleştirdik. Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanımızda bulunan yürüyüş yoluna kiremit kırığı serimi gerçekleştirildi. Namık Kemal Mahallesi Muhtarlık Binası yapımı tamamlandı” açıklamasını yaptıktan sonra 2021 yılının ikinci yarısında yapılacak park ve yeşil alan çalışmaları ile ilgili de şunları söyledi:

2021 YILININ İKİNCİ YARISINDA YAPILACAKLAR

“İstasyon Mahallesi Poyraz Sokak’ta (Gabralı İlkokulu Yanı) 2 bin 571 metrekare revize park çalışması yapılacak. İstasyon Mahallesi Yazgan Sokak’ta bulunan İstasyon Parkı’nda 2 bin metrekare revize park ve yeşil alan çalışması yapılıyor. Fatih Mahallesi Şeyma Sokak’ta (Medine Camii Yanı) 3 bin 480 metrekare yeni park ve yeşil alan yapılacak. Bağlık Mahallesi Yaldız Sokak’ta 12 Bin 993 metrekare park ve yeşil alan çalışması yapılacak. Bağlık Mahallesi Küba Camii yanında 3 bin 724 metrekare park ve yeşil alan çalışması yapılacak. Yıldırım Beyazıt Mahallesi Leylak Sokak’ta 2 bin 235 metrekare revize park ve yeşil alan çalışması gerçekleştirilecek.

Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kurt Sokak’ta 843 metrekare park ve yeşil alan çalışması yapılacak. Gazi Osman Paşa Mahallesi İmar Sitesi yanında 1965 metrekare revize park çalışması gerçekleştirilecek. Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Şelale Park’ta 800 metrekare revize park ve yeşil alan çalışması yapılacak. Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Koca Türk Sokak’ta 1.355 metrekare revize park ve yeşil alan çalışması yapılacak. Veliköy Mahallesi Çayır Sokak’ta 903 metrekare revize park ve yeşil alan çalışması gerçekleştirilecek. Veliköy Mahallesi Çayır Yolu Caddesi’nde 5 bin metrekare park ve yeşil alan çalışması gerçekleştirilecek.

Kızılpınar Mahallesi Kandemir Sokak’ta 4 bin 579 metrekare revize park ve yeşil alan çalışması gerçekleştirilecek. Kızılpınar Mahallesi Mert Sokak’ta 1040 metrekare revize park ve yeşil alan çalışması gerçekleştirilecek. Kızılpınar Mahallesi Baygın Sokak’ta 2 bin 251 metrekare revize park ve yeşil alan çalışması gerçekleştirilecek.”

1.ETAP ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Atatürk ve Öztrak Caddesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi’nin başladığını 1. Etap çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu üç kurumun beraber yönettiği bir proje. TESKİ 1. ETAP’taki çalışmalarının %60’ını tamamladı. Önümüzdeki hafta yolun diğer tarafına geçecek ve orada çalışmaya başlayacak. Çerkezköy Belediyesi olarak üstyapı çalışmalarına TESKİ’nin işlerini tamamlamasının ardından Temmuz ayının 15’inden sonra Altıyol Kavşağı’ndan başlamayı hedefliyoruz” dedi.

MEYDAN ALTI OTOPARK İHALESİ YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 53-54 milyon TL’lik bir bedel ile Meydan Altı Tam Otomatik Otoparkın ihalesini yaptığını, şuanda ihalenin Kamu İhale Kurumu tarafından incelendiğini, incelemenin tamamlanmasının ardından yaklaşık 1 ay sonra Cumhuriyet Meydanı’nda büyük bir hafriyat ve inşaat çalışmasının başlayacağını ifade eden  Başkan Vahap Akay, Temmuz ayının ikinci yarısında Meydan Altı Otopark inşaatının başlaması ile Çerkezköy halkını biraz daha sıkıntılı günlerin beklediğini belirterek, Çerkezköy halkından biraz daha fazla sabır ve hoş görü istedi.

Bu yıl ve önümüzdeki yılın su kesintilerinin daha fazla yaşanacağı, zaman zaman planlı su kesintilerinin de olacağını belirten Belediye Başkanı  Vahap Akay, çalışmaları her iki cadde ve bağlantılı sokaklarda hassasiyetle sürdürmeye devam edeceklerini kaydetti.

”YOĞUN BİR ÇALIŞMA TEMPOSUNA GİRDİK”

“İnşallah işin sonunda hem Atatürk ve Öztrak Caddelerinde, hem de şehrimizin tamamında Çerkezköy’e yakışır projeler kendini göstermeye başlayacak” diyen Akay,  Mayıs ayından itibaren Çerkezköy Belediyesi’nin tüm imkanları ile sahada olduğunu ve çalışmalara hız vererek yoğun bir çalışma temposunun içine girdiğini söyledi.

BAŞKA NELER YAPILACAK?

“Bu anlattıklarımın dışında Büyükşehir Belediyesi’nin de Çerkezköy’de gerçekleştireceği bazı asfalt çalışmaları var” diyen Belediye Başkanı  Vahap Akay,  “Tevfik Fikret Caddesi programda, Alparslan Türkeş Caddesi’nin kaldırımı programda. Şu anda Çerkezköy Belediyesi Narin Caddesi’nin ihale hazırlığı içerisindeyiz. Narin Caddesi ve KİPA Kavşağı’na, Narin Kavşağı’na dönen 29 Ekim Caddesi’nin de ihale hazırlığı içerisindeyiz. Onun da çalışmalarını başlatacağız. Yoğun bir şekilde Haziran ayı, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık ayları ve bütün sene yani 2022’nin Haziran ayına kadar çalışmalarımız artarak devam edecek. Bunun dışında İstasyon Mahallesi’nde Celal Bey Mescidi’nin ihalesini hazırladık, yakında ihale ediyoruz ve orayı eski haline kavuşturacağız. Vakıflar Genel Müdürlüğü 2013 yılından beri bu konuda bir girişim içerisindeydi, yapmadı. Biz bir protokol teklifinde bulunduk, protokolü gerçekleştirdik. Şimdi ihale aşamasına da geldik. Celal Bey Mescidi’ni de eski görünümüne inşallah kavuşturacağız.

Bunun dışında Tır Parkı ile ilgili bir bilgi vereyim. Çerkezköy Belediyesi Tarımsal A.Ş. ihaleye girdi. İhalede Veliköy’deki futbol sahasının da olduğu alanı kiraladı. Hazineden tahsis dedik önce. Tabi tahsis cevapları her zaman olduğu gibi sonuçsuz kaldı. Çerkezköy Belediyesi kamu yararını gördüğü her anda, her zaman okul yeri tahsisleri gibi birçok tahsislerinde bulunmasına rağmen Çerkezköy’ün ihtiyacı olan ve hali hazırda Veliköy Belediyesi’nden kalma futbol sahası olarak Çerkezköy Belediyesi’nin kullandığı alanı bugün ayda 40.000 TL bedelle kiralamış durumda. Çerkezköy Belediyesi Tarımsal A.Ş. Şirketi alanı kiraladı, yakında dolgusu başlayacak ve yaklaşık 52 dönümlük alanda da bir Tır Parkı hazırlığı içerisindeyiz. Çerkezköy’ün girişindeki tır manzaralarını ortadan kaldıracağız. Mevcut kavşağımızı revize edeceğiz, yenileyeceğiz.  BSH Bulvarı’nın kavşağı yani Hayri Batur Caddesi, Güveniş Caddesi ve Namık Kemal’den gelen kavşak yeni düzenine kavuşacak hızlı tren süreciyle beraber.”

HALK EKMEK RAMAZAN AYINDAN ÖNCE HİZMETE GİRECEK

Halk Ekmek Gıda Sanayi A.Ş.’nin kurulduğunu belirten Başkan  Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi iştiraki olarak 5 milyon TL bedelle şirket kuruldu. Şu anda yer araştırma süreci devam ediyor. İnşallah önümüzdeki sene Ramazan ayından önce Çerkezköy Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’nı kuracak ve inşallah Ramazan ayından evvel de üretime başlayacağız. Çerkezköy’ün 12 mahallesindeki noktalarda Halk Ekmek satışını da gerçekleştirme ile ilgili adımı da atmış bulunuyoruz.

Bunun dışında uzun zamandan beri konuştuğumuz hatta geçenlerde Sayın Milletvekilimizin Çerkezköy’ün gerisine yani Halaçlı bölgesine Ambar Dere Göleti ile ilgili galiba bir açıklamada bulundular. Bunu mutlulukla karşılıyorum. 6 yıl evvel yeni Belediye Başkanı seçilmiş birisiyken Ambar Dere Göleti’ni Çerkezköy’ün ani dere taşkınlarına Çerkezköy için bir emniyet sibobu olduğundan bahsetmiştim. Bu noktada Devlet Su İşleri ile görüşmeler yapmıştık, hatta Devlet Su İşleri’nin bu noktada bir proje çıkarmasıyla ilgili de girişimlerimiz olmuştu, başarılı da olmuştuk. Ancak öyle bir noktaya gelmiştik ki biz Ambar Dere Göleti yaparken karşımıza bir Termik Santral Bölgesi olarak gelmişti hatırlarsanız.

İNŞALLAH ÇORLU DERESİ ISLAH EDİLİR

Umut ediyorum Ambar Dere Göleti bir an evvel yapılır. Çerkezköy’ü dere taşkınından kurtaracak iki adımdan en azından birisini görmüş oluruz. Birisi Ambar Dere Göleti diğeri uzun yıllardan beri ihalesi yapılmış, işi teslim edilmiş ancak hala ıslahı yapılamayan Çorlu Deresi. Islah edilmeyen Çorlu Deresi inşallah bir an evvel ıslah olur. Biz bu görüntü kirliliğinden, biz bu dere taşkını riskinden, biz bu dereye atılan kaçak deşarjlardan kurtuluruz inşallah.  Veliköy Mahallesi’nin çektiği kokuların temelidir bu. Çerkezköy’de o dere kenarından bütün sakinlerin zaman zaman burnuna gelen o kimyasal kokuların sebebi olan Çorlu Deresi’dir. Büyükşehir Belediyesi’nin Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kavak Dere’de ıslah ederek artık Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ni o kokulardan kurtardığı süreci inşallah Çorlu Deresi’nde de yaşarız. Hem Çorlu Deresi’nin ıslah edilmesiyle, hem de Ambar Dere Göleti’nin ortaya çıkmasıyla dere taşkını riski ortadan kalkar, Çerkezköy artık bunları konuşan bir Çerkezköy olmaktan da çıkar diye ümit ediyorum” diye konuştu.

İÇME SUYU HATTI PROJELENDİRİLDİ VE BEKLİYORUZ

Çerkezköy’ün İçme Suyu Hattı yenilemesi çalışmalarındaki son durum hakkında da açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı  Vahap Akay, “Çerkezköy İçme Suyu Hatlarının Yenilenmesi Projesi uzun zamandan beri konuştuğumuz, beklediğimiz bir proje. Şu anda tabii ki Atatürk, Öztrak Caddesi ve diğer projeler kapsamında kısmi olarak içme suyu hatlarının revize işlemleri yapılıyor. Ancak bir büyük projemiz vardı. Çerkezköy’ün tüm mahallelerinde ne kadar asbest boru varsa bunların değişimine dair proje 2017 yılında İller Bankası tarafından hazırlandı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildi.  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, tekrar kredi başvurusunda bulundu bu proje ile İller Bankası’na. Yani ortada dosyada bir eksiklik var mıdır acaba soru işaretlerini koymaya kimsenin hakkı yok. Proje ile ilgili 2017 yılının sonu veya 2018 yılının başında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, İller Bankası’na kredi talebiyle müracaatta bulundu. Çerkezköy’de bugün su patlakları yaşadığımız asbest boru sorunları yaşadığımız, sorunları temelden çözecek 200 milyonluk bir projeden bahsediyorum. İller Bankası ‘Bu 200 milyonluk projeye 3 etapta yapalım, biraz daha adım adım yapalım’ talebinde bulundu. Biz de Çerkezköy Belediyesi olarak bunun böyle olmasını istedik. Ve yaklaşık 60 milyonluk bir kredi talebi 2 ya da 3 yıl zarfında İller Bankası’ndan bir kredi talebi olarak gönderildi. Ama olumlu cevap alınamadı” dedi.

SU DEPOSU ACİL YAPILMALI

“Tolga Petrol’ün oradan başlayan bir depo, orada kurulan depodan sonra Cengiz Topel Caddesi, Cengiz Topel Caddesi’nden Hikmet Uğraş Caddesi, Hikmet Uğraş Caddesi’nden Hükümet Caddesi, Hükümet Caddesi’nden Altı Yol Kavşağı, Altı Yol Kavşağı’ndan Uğur Mumcu Caddesi, Uğur Mumcu Caddesi’nden Barbaros Caddesi, Barbaros Caddesi’nden Namık Kemal Bulvarından dönen hat ve o adayı yani Gazi Osman Paşa Mahallesi’nin Namık Kemal Bulvarı, Barbaros ve Atatürk Caddesi arasında kalan tüm adanın yani en çok sorunların yaşandığı, Çerkezköy’deki su kesintilerinin yüzde 23’ünün gerçekleştiği o adayı içine alarak birinci etap çalışması talebiyle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 60 milyonluk kredi başvurusunda bulundu” diyen Belediye Başkanı  Akay,  “Projenin hattı bu. İhtiyacımız ne? Bir asbest boru sorunumuz var. İki şu anda Çerkezköy’ün su depolarının büyüklüğü 8 bin ton. Çerkezköy’ün şu anda merkez nüfusu yaklaşık 130 bin. Kızılpınar ve Veliköy de dahil edilince 190 bin nüfusa gelmiş bir Çerkezköy 25 yıl evvel yapılmış 8 bin tonluk depo ile hayatına devam ediyor. Yaz aylarında bu su deposu seviyesi sıfırlara kadar iniyor. Yani siz kuyudan çektiğiniz suyu direk hatta verdiğiniz, zaman zaman su yetiştiremediğimiz için şehrin tamamında su kesintisine sebebiyet veren bir sorundan bahsediyoruz. İş bu kadar hassasken, iş bu kadar önemliyken, iş bu kadar kıymetliyken 3 yıldan beri Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Çerkezköy adına kredisini vermekten imtina eden İller Bankası’na sesleniyoruz.

İLLER BANKASINA ÇAĞRIDA BULUNDU

Aynı şekilde bu süreçte Kapaklı Belediyemiz de tabii ki onun da alt yapıya ihtiyacı var. Çok doğal. TESKİ bu noktada da 52 milyonluk bir bedelle İller Bankası’na müracaat ediyor 2 ay evvel Kapaklı Belediyesi’nin kredisini onaylıyorsunuz, 2,5 yıldan beri bekleyen Çerkezköy’ün, bu derecede şiddetle ihtiyacı olan projeyi siz kapının arkasında bekletiyorsunuz. Ben bunu bütün kamuoyunun dikkatine sunuyorum. Eğer yarın Çerkezköy’de 8 bin tonluk yetmeyen su deposundan dolayı, 30 bin tonluk planlanan su deposunun yapılmamasından dolayı bir sıkıntı yaşanırsa ben bunun sorumlularını bugünden ilan ediyorum. Çerkezköy’ün acilen İller Bankası’ndan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi adına o kredinin onaylanarak bu işe başlamaya ihtiyacı var. Sorumluları topu tacı atmadan, bunlarla ilgilenmeye bir kere daha davet ediyorum. Biz Çerkezköy Belediyesi olarak burada yaşanacak alt yapı sıkıntılarının tamamını kendi adımıza göğüslemeye hazırız. Alt yapı işi kolay mesele değil. Ancak topu taca atarak, olayın şeklini başka tarafa göstererek de bu işin içinden kimse çıkamaz. Dosya İller Bankası’nda Büyükşehir Belediyesi adına bekliyor. Ve biz bir an evvel Çerkezköy’ün 30 bin tonluk su deposunun yapılmasını, Çerkezköy’ün su kesintisiyle baş başa kalmamasını ve artık bu asbest boru rezaletinden Çerkezköy’ün kurtulmasını istiyoruz. Bir kere daha buradan bu konuyla alakalı her kim varsa sesimizi duyurmak için bunları söylemiş bulunmaktayım” diye seslendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.