DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C

ÖZTUNÇ ” 19 YILDIR MEMLEKETİN BAŞINA BELA OLDUNUZ ”

ÖZTUNÇ ” 19 YILDIR MEMLEKETİN BAŞINA BELA OLDUNUZ ”
02.06.2021
A+
A-

CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç bir takım incelemelerde bulunmak üzere Tekirdağ’a geldi.

CHP Tekirdağ İl Başkanlığında gerçekleştirilen basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ergene’deki kirlilikle ilgili CHP’li belediyeleri suçlamasına ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlere Öztunç sert yanıt verdi.

” CUMHURBAŞKANI YA BUNLARI BİLMİYOR YA DA VATANDAŞINI ALDTIYOR ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın televizyon ekranlarında Ergene Nehri’ndeki kirlilikle ilgili CHP’li belediyelere suçlayan sözlerine yönelik yanıt veren Öztunç, “Sayın Cumhurbaşkanını izledik. Çok talihsiz açıklamalarda bulundu. Sayın Cumhurbaşkanı ‘Ergene’nin etrafındaki belediyeler CHP’li, Ergene’yi onlar temizlemiyor’ diyor. Allah Allah bir ülkenin Cumhurbaşkanı kendi ülkesinin kanunlarını bilmez mi? Bilmiyor. Ergene’yi temizleme görevi belediyelerde değil, Çevre Şehircilik Bakanlığında Sayın Cumhurbaşkanı. Çevre şehircilik il müdürlüklerinin yapması gereken görevdir bu Sayın Cumhurbaşkanı. 19 yıldır hükümetsiniz, 19 yıldır memleketin başına bela oldunuz. 19 yıldır iktidarsınız, Ergene’ye ilişkin hiç bir adım atmadınız. 19 yılda Ergene’yi temizlememişsiniz şimdi çıkmışsınız ‘CHP’li belediyeler’ diyorsunuz. Geçecek bunları. Kendisi değil miydi 13 Kasım tarihinde telekonferans yöntemi ile buradakilere sormadı mı ‘Ergene temiz akıyor mu’ buradakiler ‘evet’ demedi mi. Ergene temiz mi akıyor hayır. Aldatanların partisi. Hem temizlemiyorlar, görevlerini yapmıyorlar hem de temizlediklerini iddia ediyorlar. Bir de üstüne çıkıp CHP’li belediyeleri suçluyorlar. Arıtma tesislerini DSİ yapıyor parasını belediyelerden alıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 7 arıtma tesisinin parasını ödedi. Tekirdağ’dan(belediyelerden) Ergene’ye herhangi bir arıtmada söz konusu değil. Sayın Cumhurbaşkanı ya bunları bilmiyor ya da klasik vatandaşını aldatıyor. Kendi ülkesinin kanunlarını bilmeyen birinin Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturmaması gerekiyor. Ya bilmiyor ya da halkı aldatıyor” dedi.

”VATANDAŞ BİR DOZ AŞI BULAMIYOR, BEYEFENDİ 3. DOZ AŞISINI YAPTIRMIŞ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3. doz aşı olduğunu açıklamasıyla ilgili de konuşan Öztunç, “Erdoğan konuşmasında 3. doz aşımı yaptırdım demiş. Maşallah. Vatandaş bir doz aşı bulamıyor Tayyip Erdoğan 3. doz aşısını yaptırmış. Millete bir aşıyı çok görüyorlar, beyefendi sarayda 3. doz aşıyı yaptırmış. Millet yokluk yoksulluk yaşıyor, beyefendi sarayda zevki sefada yaşıyor. Millet kuru soğana muhtaç olmuş, beyefendi sarayda özel besinlerle besleniyor. Millet bir dozu bulamazken, beyefendi sarayda 3. doz aşı yaptırmış. Bir de bunu milleti gözüne baka baka söylüyor. Yazık ya çok yazık” dedi.

” BU NEYİN ŞIMARIKLIĞI MUSTAFA ŞENTOP ”

Meclis Başkanı Şentop’un Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerini de eleştiren Ali Öztunç, konuşmasında şunları söyledi:

“Belki Tekirdağlılar kızacak ama onların bir hemşehrisi var TBMM Başkanı. Tekirdağ’da herkes Atatürk’ü sever. Meğer bir kişi sevmiyormuş. Ayasofya Camii’nde meczubun biri çıkıp kurucumuz kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiğinde gıkı çıkmadı, sesini çıkartamadı. Oysa ki oturduğu koltuk Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğu. Atatürk’e bir meczup hakaret ediyor, sen de orada sesini çıkartamıyorsun. Yazıklar olsun sana. Sayın Şentop Pakistan’daydı. Pakistan’da Atatürk’ün isminin verildiği sokaklar caddeler var. Pakistan Meclis Başkanı’na ‘Atatürk’ü nasıl bilirdiniz’ diye sorsaydı. Ya da ‘Bizim kurucumuz Atatürk’e, Ayasofya Camii’nde birisi hakaret etti bizde cevap vermedik’ deseydi ne cevap alacaktı. Pakistan’ın Kurucusu Muhammet Ali Cinnah, Atatürk için bakın ne diyor: Kendisi medeni İslam dünyasındaki en büyük Müslümandır. Eminim ki bütün İslam dünyası ölümünü hissedecektir, diyor. Bizim Mustafa Şentop ne diyor, kendisinin gıkı çıkmıyor. Bir de çıkıp oradan bizim genel başkanımıza cevap vermiş. Hadsizlik yapmış saygısızlık yapmış. Tekirdağ’dan memleketinden söylüyorum Mustafa Şentop’a. Pakistan’da hadsizlik yaptın, haddini aştın Mustafa Şentop. Pakistan’da hava durumu ne diye baktım 40 derecenin üzerindeymiş. Belli ki beyni sulanmış. Sıcaktan beyni bunamış. Genel başkanımız çıktı dedi ki: İçişleri Bakanı Soylu mafyadan ayda 10 bin dolar alan siyasetçi var. Kim bu, dedi. Şentop ayağına basılmış gibi dün Pakistan’dan bağırmış. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin onurunu korumak meclis başkanlarının asli görevidir. Herkes töhmet altında. Mafyadan 10 bin dolar alan rüşvetçi milletvekili kim diye soruyoruz. Biz bunu soruyoruz, sıcaktan beyni bunalan Şentop hakaret ediyor. Canı yandığına göre belli ki, AK Partili o siyasetçi. Muhatap ben değilim demiş. Kime soracağız? Pakistan Meclis Başkanı’na mı soracağız? Yazılı ve sözlü olarak sordum diyor. CHP olarak o yazılı belge nerede onu merak ediyoruz. Bir Meclis Başkanı ana muhalefet liderine nasıl öyle hakaret eder. Milyonlarca insanın oy verdiği bir partinin genel başkanına nasıl hakaret edersin. Bu neyin şımarıklığı Mustafa Şentop? Atatürk’e hakaret edilsin sesini çıkarma. 10 bin dolar rüşvet alan siyasetçiyi sorunca bas bas bağır. Hadi gel şimdi TBMM koltuğuna otur, o lafları Genel Kurulda et de seni görelim Sayın Şentop. O lafları orada ediver de bir görelim bakalım. Biz rüşvetçi siyasetçinin peşine düşmeye devam edeceğiz” dedi.

” 128 MİLYAR DOLARIN HESABINI SORACAĞIZ ”

128 Milyar doların nerede olduğunu soran Öztunç; ” Bu para nerede göreceğiz. Dün akşam yine konuşmuş. Anayasa değişikliği ile ilgili 128 madde ile ilgili konuşmuş. Aklı 128’de. Anlatamıyorlar 128 milyar dolar nereye gitti. Çünkü buharlaştırdılar. Fakir fukaranın tüyü bitmemiş yetimin hakkını buharlaştırdılar. Bunu soracağız. Bunun hesabını soracağız” ifadelerini kullandı.

” GÜNAYDIN SAYIN BAKAN UYANDA BALIĞA GİDELİM AMA MARMARA DENİZİNDE BALIK KALMADI ”

Son dönemde Marmara denizinde sıkça görülen deniz salyası ile ilgili de açıklamalarda bulunarak zamanında harekete geçilmediğini aktardı.

Öztunç; “Bir süredir ekranlarda izliyorsunuz. Deniz salyası, Marmara Denizinde ciddi sorun oldu ve ciddi problemler yaşatıyor. Bunun pek çok sebebi var . Birincisi küresel ısınma, deniz suyunun sıcaklığının fazla olması. Bir başka sebep ise atıklardan kaynaklı kirlilik. Ergene’den kaynaklı kirlilik. Ergene nehrinin deşarj meselesi, maalesef Marmara denizinde bu tablo yaşanıyor. Bir bardak düşünün ağzına kadar dolu, bir damla su geliyor ve bardak taşıyor. Marmara Denizi’nde durum bu. Bu konu ile ilgili yıllardır uyarılarda bulunuluyor. Maalesef AK Parti hükumeti hiç umursamadı, hiç ciddiye almadı. Geldiğimiz noktada bu görüntülerle karşı karşıyayız. Şimdi bu hafta çevre ve şehircilik bakanlığı bir çalışma yapacakmış. Günaydın sayın bakan günaydın. Uyan da balığa gidelim ama Marmara Denizi’nde balık kalmadı. Bugüne kadar hiç bir çalışma yapmadılar. Hiç umursamadılar. Marmara Denizi bitme noktasına geldi. Eyvah ne yaparız diye feryat ediyorlar. İnşallah bu saatten sonra kalıcı tedbirler alırlar. Kalıcı tedbir alacaklarına pek inanmıyorum.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.